Mech Dekoracyjny: styl i elegancja.

Mech dekoracyjny to najnowszy trend w dekoracji wnętrz na całym świecie. Doskonale sprawdza się w domach, oraz pomieszczeniach biurowych jako mech ozdobny. Mech dekoracyjny zyskuje ogromną popularność, główne dlatego, że jest rośliną praktycznie bezobsługową, która bez podlewania, przycinania przetrwa w niezmienionej formie około 8-10lat.

Czym jest Mech Dekoracyjny 

Mech Dekoracyjny jest naturalnym, występującym w przyrodzie mchem, który został poddany procesowi stabilizacji. Dzięki temu otrzymuje on właściwości pozwalające zachować naturalny kolor i wygląd przez okres prawie 10 lat.

To właśnie proces stabilizacji nadaje mchom właściwości dekoracyjne (trwałość, odporność na światło, brak zapotrzebowania na wodę, zachowanie koloru). To sprawia, że mchy idealnie nadają sie do zastosowania w każdym wnętrzu.

Najpopularniejsze w Polsce są mchy dekoracyjne pochodzące ze Skandynawii (mech dekoracyjnych Chrobotek, mech dekoracyjny Poduszkowy).

Mech Dekoracyjny: zielone ściany

Zielone Ściany z mchu dekoracyjnego są częścią unikalnego na skalę europejską systemu dekoracji wnętrz.

Głównym elemente zielonych ścian jest stabilizowany mech dekoracyjny używany jako główny element wypełnienia zielonej, wertykalnej ściany.

Najczęściej do zielonych ścian stosuje się najwyższej jakości mech gąbczasty. W połączeniu z tradycyjnym mchem płaskim tworzy idealny efekt żywej, naturalnej kompozycji przestrzennej.

Mech Dekoracyjny: pytania i odpowiedzi

Gdzie można kupić mech dekoracyjny?

Mech derkoracyjny można kupić w sklepie internetowym firmy everlastingflowers.pl

Ile kosztuje mech dekoracyjny?

Cena mchu zależy od gatunku oraz jakości mchu dekoracyjnego. Najtańsze i najsłabszy jakościowo jest mech chrobtek reniferowy (cena około 72 zł). Najdroższy i najlepszy jakościowo jest mech poduszkowy (cena około 110 zł).

Jak dbać o mech derkoracyjny?

Mech derkoracyjny nie wymaga podlewania oraz oświetlenia. Pielęgnacja mchu jest więc minimalna. Mech derkoracyjny najdłużej utrzymuje się w pomieszczeniach o wilgotności powietrza 40-60%

Jak długo wytrzymuje mech derkoracyjny?

Mech derkoracyjny używany w biurach czy w domach zachowuje swój naturalnym świeży wygląd oraz kolor przez okres 8-10 lat.

Jeśli masz pytania dotyczące mchu dekoracyjnego, naszych realizacji lub chciałbyś zamówić indywidualny projekt – wypełnij formularz kontaktowy.