Mech stabilizowany: styl i elegancja.

Mech stabilizowany to najnowszy trend w dekoracji wnętrz na całym świecie. Doskonale sprawdza się w domach, oraz pomieszczeniach biurowych. Mech stabilizowany zyskuje ogromną popularność, główne dlatego, że jest rośliną praktycznie bezobsługową, która bez podlewania, przycinania przetrwa w niezmienionej formie około 8-10lat.

 

Czym jest Mech Stabilizowany 

Stabilizacja roślin to proces wynaleziony w 1989 roku przez Paula i Ginette Lambert z Francji (tzw. proces Vermont). Wnętrze komórek roślin wypełnia się na gorąco gliceryną. Przygotowany na jego bazie roztwór wnika w głąb rośliny i stopniowo zastępuje sok. Nazywa się to stabilizacją. Dzięki lepkości gliceryny tak utrwalone kwiaty i mchy zachowują elastyczność, wyglądają świeżo.
Gliceryna jest bezbarwna, nietoksyczna i bezwonna. W pomieszczeniach o wilgotności poniżej 65% wysusza przestrzeń międzykomórkową.

Oczywiście roślina ginie, ale przez lata utrzymuje swój wygląd. Glicerynowa mumia jest również łatwa w odkurzaniu.

Niestety taka operacja całkowicie niszczy kolor, ponieważ działanie gliceryny prowadzi także do zniszczenia chlorofilu.

Dlatego kwiaty i rośliny stabilizowane są kolorowane.

Tak, żeby uzyskał swój soczysty kolor, trzeba je jeszcze nasączyć barwnikiem.

Do barwienia roślin najlepsza jest barwnik spożywczy stosowany głównie do barwienia słodyczy, żelków miętowych, marmolad i produktów owocowych – wszędzie tam, gdzie trzeba stworzyć złudzenie obecności chlorofilu, jak w żywej roślinie.
Można spokojnie dotykać roślin stabilizowanych i oblizywać palce.

Mech Stabilizowany: zielone ściany

Zielone Ściany z mchu stabilizowanego są częścią unikalnego na skalę europejską systemu dekoracji stosowanego przez naszą firmę przy tworzeniu ogrodów wertykalnych.

Mech stabilizowany, który używany jako główny element wypełnienia zielonej, wertykalnej ściany to najwyższej jakości mech gąbczasty. W połączeniu z tradycyjnym mchem płaskim tworzy nietuzinkowy efekt żywej, naturalnej kompozycji przestrzennej.

Jeśli masz pytania dotyczące mchu stabilizowanego, naszych realizacji lub chciałbyś zamówić indywidualny projekt – wypełnij formularz kontaktowy.