Zielone ściany

Jesteśmy ekspertami z ponad 10 letnim doświadczeniem, a zielone ściany to nasza specjalność!

Zielone ściany to jeden z najmodniejszych trendów w dziedzinie dekoracji wnętrz. Wprowadzają one do pomieszczenia przyjemną i relaksującą atmosferę, a zarazem stanowią wspaniałą ozdobę, która przyciąga uwagę.
Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju dekoracje zielone, w tym zielone ściany. Dzięki nim można w prosty sposób stworzyć w pomieszczeniu naturalny klimat, który wprowadzi harmonię i spokój. Zielone ściany są szczególnie popularne w biurach, ale także w mieszkaniach i sklepach.
W naszej ofercie  znajdziecie mchy i rośliny stabilizowane, to z nich wykonujemy nasze zielone dekoracje. Szeroka paleta produktów pozwala nam tworzyć niezwykle efektowne i różnorodne dekoracje. Ponad 60 gatunków i wiele kolorów to raj dla artysty tworzącego zieleń we wnętrzu.
Zielone ściany to doskonały sposób na wprowadzenie natury do pomieszczenia, a przy tym poprawienie jego estetyki. Dzięki nim można zyskać wrażenie większej przestrzeni i otwartości, a także wywołać pozytywne emocje u osób przebywających w danym miejscu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zielonych dekoracji, w tym zielonych ścian, które umożliwią Ci stworzenie pięknego, naturalnego wnętrza. W przypadku pytań, służymy pomocą w doborze najlepszych rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania.
.

Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć unikalny projekt zielonej ściany w swojej firmie, studiu, hotelu czy w domu prywatnym, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać zieloną ścianę na dowolnej powierzchni i dostosować każdy element wnętrza (sufit, ściany, podłogi ) tak, aby stał się w przyszłości zieloną ścianą z Twoich marzeń.

Zielona ściana: definicja 

Zielona ściana z mchu i roślin stabilizowanych to specjalny rodzaj zielonej ściany, który składa się z naturalnych roślin, takich jak mech lub rośliny stabilizowane, które nie wymagają żadnych czynności konserwujących. Dzięki temu taka zielona ściana nie wymaga systemu nawadniania ani oświetlenia, co czyni ją bardziej ekonomiczną i ekologiczną w porównaniu do tradycyjnych zielonych ścian.
Rośliny stosowane w zielonej ścianie z mchu i roślin stabilizowanych są poddawane procesom stabilizacji, które polegają na zastosowaniu specjalnych substancji chemicznych, takich jak gliceryna i kwasy, które zapobiegają przed ich usychaniem. W ten sposób rośliny zachowują swoją naturalną strukturę i kolor, a także nie wymagają podlewania.
Zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych to popularne rozwiązanie w projektowaniu wnętrz i architekturze krajobrazu. Są one stosowane zarówno w prywatnych domach, jak i w miejscach publicznych, takich jak biura, centra handlowe, hotele czy restauracje. Oprócz walorów estetycznych, zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych przyczyniają się do wyciszenia wnętrz pomieszczeniach o daje komfort przebywania w naturalnym otoczeniu zieleni.
.

Dlaczego najlepszy wybór to my?

Tworzeniem zielonych ścian zajmujemy się od ponad 12 lata, wykonaliśmy ogromną ilość projektów, w domach, biurach, restauracjach, przestrzeniach publicznych. Od samego początku do naszej pracy wykorzystujemy tylko i wyłącznie materiały najwyższej jakości. Taką jakoś daje nam marka Verdissimo.
Verdissimo to jedna z wiodących firm w branży stabilizowanych mchów, kwiatów i roślin, która oferuje szeroki wybór produktów wysokiej jakości. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii produkcji, Verdissimo oferuje produkty, które wyglądają bardzo realistycznie, są trwałe i łatwe w utrzymaniu.
Firma oferuje różne rodzaje stabilizowanych mchów, kwiatów, roślin, oferuje materiały dekoracji najwyższej jakości Premium. Produkty Verdissimo są idealne do aranżacji wnętrz, biur, sklepów i innych przestrzeni, gdzie naturalne rośliny nie są dostępne lub trudne do utrzymania.

Zielone ściany – wysoka jakość.

Wysoka jakość produktów Verdissimo wynika z ich precyzyjnej produkcji i zastosowania najlepszych materiałów. Firma stosuje specjalną technologię, która pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu i trwałości stabilizowanych kwiatów i roślin. Produkty Verdissimo są również łatwe w pielęgnacji, nie wymagają podlewania, nawożenia ani przycinania.


Firma dba również o środowisko naturalne i stosuje zrównoważone praktyki produkcyjne. Wszystkie materiały używane do produkcji produktów Verdissimo są biodegradowalne lub nadają się do recyklingu. Firma stosuje również nowoczesne rozwiązania związane z optymalizacją transportu i magazynowania, co pomaga zminimalizować wpływ na środowisko.


Podsumowując, Verdissimo to firma oferująca wysokiej jakości stabilizowane mchy, kwiaty i rośliny, które wyglądają bardzo realistycznie, są trwałe i nie wymagają żadnej konserwacji. Produkty Verdissimo są idealne do aranżacji wnętrz i innych przestrzeni, a firma dba o środowisko naturalne i stosuje zrównoważone praktyki produkcyjne.

 

Unikatowy i nowatorski sposób zatrzymywania czasu dla roślin sprawił, że zielone ściany są nie tylko ozdobą pomieszczenia w którym się znajdują ale również ucztą dla zmysłów. 

Zielone ściany – warto wiedzieć

Zielone ściany to coraz popularniejsze rozwiązanie w wystroju wnętrz. Jednym z najbardziej interesujących i wyjątkowych rodzajów zielonych ścian są te wykonane z mchu i roślin stabilizowanych. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat takich zielonych ścian.
Czym są rośliny stabilizowane? Rośliny stabilizowane to naturalne rośliny, które zostały poddane procesowi stabilizacji. Proces ten polega na zastąpieniu w nich soku roślinnego specjalnym roztworem, który pozwala zachować ich naturalny wygląd i kolor przez długi czas, bez konieczności podlewania i pielęgnacji.
Czym jest zielona ściana z mchu i roślin stabilizowanych? Zielona ściana z mchu i roślin stabilizowanych to konstrukcja złożona z paneli. Panele są wykonane z materiału zielonego zamocowanego na podkładzie. Zielona ściana jest montowana bezpośrednio do ściany bez żadnych dodatkowych podkonstrukcji. Co powoduje że montaż trwa niezwykle krótko. Panel są lekkie, maksymalnie m2 waży 3 kg.
Jakie są zalety zielonej ściany z mchu i roślin stabilizowanych? Zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych mają wiele zalet, takich jak:
1. Poprawiają estetykę i styl wnętrza, dodając naturalnego piękna i przyjemnego klimatu.
2. Absorbują dźwięki, dzięki czemu poprawiają akustykę w pomieszczeniu.
3. Są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają podlewania, co oznacza, że nie trzeba martwić się o konieczność regularnej pielęgnacji.
Jakie są wady zielonej ściany z mchu i roślin stabilizowanych? Zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych są wrażliwe na warunki panujące w pomieszczeniu. W zbyt suchym lub zbyt wilgotnym środowisku mogą ulec zniszczeniu.
Podsumowując, zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych to wyjątkowy i efektowny sposób na poprawę wyglądu pomieszczenia lub zewnętrznej przestrzeni.

Jeśli masz pytania dotyczące naszych, realizacji zielonych ścian lub chciałbyś zamówić indywidualny projekt – wypełnij formularz kontaktowy.