Zielone ściany

Jesteśmy ekspertami z ponad 10 letnim doświadczeniem a zielone ściany to nasza specjalność!

Ponad 600 projektów zielonych ścian i ogrodów wertykalnych to olbrzymie doświadczenie i praktyczna wiedza. Dzięki temu opracowaliśmy unikalną technikę tworzenia zarówno zielonych ścian jak i ogrodów wertykalnych. Pozwala ona idealnie dopasować strukturę oraz właściwości materiałów z których wykonana jest zielona ściana do mikroklimatu wnętrza, w którym będzie znajdowała się instalacja.

Zielone Ściany -dekoracje

Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć unikalny projekt zielonej ściany w swojej firmie, studiu, hotelu czy w domu prywatnym, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać zieloną ścianę na dowolnej powierzchni i dostosować każdy element wnętrza (sufit, ściany, podłogi ) tak, aby stał się w przyszłości zieloną ścianą z Twoich marzeń.

Zielona ściana: definicja 

Zielone ściany to wertykalne struktury, na powierzchni których w specjalny sposób montowane są głównie rośliny modyfikowane. Żywe rośliny zielone mogą być również stosowane jako elementy zielonej ściany. Jednak wymaga to instalacji systemów nawadniających oraz gleby lub pożywki dla roślin.
W zależności od zastosowanych elementów, zielone ścinany mogą być wykonywane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Zielone ściany z mchu leśnego

Naszym produktem flagowym są zielone ściany wykonane z naturalnego leśnego mchu stabilizowanego, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji przez wiele długich miesięcy.

Unikatowy i nowatorski sposób zatrzymywania czasu dla roślin sprawił, że zielone ściany są nie tylko ozdobą pomieszczenia w którym się znajdują ale również ucztą dla zmysłów. 

Zielone ściany – warto wiedzieć

Zielone dekoracje ścienne idealnie spełnią swoje zadanie zarówno na małych powierzchniach (domy prywatne), jak i na potężnej przestrzeni.

Zielone ściany nie lubią bezpośredniego nasłonecznienia, oraz kontaktu z wodą.

Zielone ściany z rośliny stabilizowanych są całkowicie ekologiczne, bezpieczne i całkowicie obojętne nawet dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie.

Badania dowiodły, że zielone ściany montowane w biurach zwiększają produktywność i kreatywność pracowników.

Jeśli masz pytania dotyczące naszych, realizacji zielonych ścian lub chciałbyś zamówić indywidualny projekt – wypełnij formularz kontaktowy.