Unikalne odzwierciedlenie elementów natury i środowiska

Dekoracje zielone typu Forest, to opcja Premium w naszej ofercie. Zawierają one nie tylko mchy ale również dodatki w postaci liści, traw i paproci. Wszystkie materiały zielone są poddane procesowi stabilizacji który zapewnia zachowanie pięknego koloru i świeżego wyglądu na długie lata. Jak w przypadku mchów zielone ściany typu Forest nie wymagają żadnych czynności konserwujący, nie potrzeba ich podlewać i nie wymagają dostępu do światła słonecznego.

Las na  ścianie

Dekoracje Forest to nie tylko mech, są one wzbogacone o elementy z liści, traw i paproci.
W każdy przypadku tłem jest mech, stanowi on nie tylko element dekoracyjny ale zakrywa element montażowe dla roślin. Dekoracje Forest dzielimy na trzy podstawowe grupy 40-60-100% zalesienia. Procentu wskazują przybliżoną powierzchnie jaka będzie pokrywała zieleń, miejsca odkryte to mech płaski i gąbczasty dla zachowania różnorodnej faktury.

Kwintesencja natury – mech leśny

Mech i materiały zielone stabilizowane nie wymagają żadnych czynności konserwujących. Dekoracje nie wymagają podlewania, co powoduje że instalacja wodno-kanalizacyjna jest zbędna, nie potrzebujemy też doświetlać dekoracji światłem słonecznym. Zalecane jest jedynie oświetlenie dekoracyjne. Materiały stabilizowane są antystatyczne co powoduje ze kurz będzie się osadzał na meblach lakierowanych, ekranach szybach, a na końcu na dekoracjach. Kwiaty i rośliny stabilizowane są zabezpieczone przed pleśnią, grzybami i atakami owadów. Dlatego nie ma obaw że po jakim czasie pojawi nam się na zielonej ścianie „stado” owadów. Dekoracje są obojętne dla owadów.

Perfekcyjne obrazy – zielone ściany z roślin stabilizowanych

Czego nie lubią nasze dekoracje:
– nie podlewamy, nie spryskujmy. Materiału stabilizowane nie mogą mieć kontaktu z wodą.
– nie może być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zieleń wyblaknie, nie jest odporna na promieniowanie UV
– nie skubiemy, głaszczemy. Mech i rośliny nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
– nie wystawiamy na działanie wysokich temperatur. Nie zaleca się aby dekoracja była zamontowana w pobliżu źródeł ciepła takich jak kaloryfery, oświetlenie generujące ciepło,
– nie lubią suchego powietrza, zalecany przedział wilgotności w pomieszczeniu to 45-80%
– nie za gorąco, najlepsza temperatura w pomieszczeniu 3-28 stopni Celsjusza.
.

Jeśli masz pytania dotyczące naszych, realizacji lub chciałbyś zamówić indywidualny projekt – wypełnij formularz kontaktowy.